Ana Sayfa / Beypazarı Kaplıcaları

 
Beypazarı Kaplıcaları

 

 

 

Bereketli topraklarıyla anılan Beypazarı’nda bulunan termal kaynaklar da kullanıma elverişli durumda. Ürünleri şifalı bu verimli toprakların suları da dertlere deva oluyor. Siz de bu ilçeden şifa bulmak ve vücudunuzu biraz rahatlatmak isterseniz kaplıcaları ziyaret edebilirsiniz. Birçok rahatsızlığa iyi geldiğine inanılan kaplıcaların suyundan siz de derman umuyorsanız doğallıktan gelen şifayı deneyebilirsiniz.

Beypazarı - Dutlu - Tahtalı Kaplıca ve İçmeleri
Ankara merkezine yaklaşık 90 km. ilçe merkezine 20 km. kadar mesafededir. Dutlu Hamamı’nın bir adı da Tahtalı’dır. Ulaşımı kolay olan bu kapalı kaplıcanın bulunduğu yerde çeşitli iç hastalıklara şifa olduğu söylenen içmesi de vardır. Her yıl birçok yabancı ve yerli turisti ağırlayan kaplıcanın suyu çok şifalıdır. Özel işletme olan kaplıcanın tesislerinde sağlık hizmetinden çadır konaklama yerine kadar birçok imkan sunulmakta. Bugüne kadar bilinen termal kaynaklar arasında mineralce en zengin olduğu kabul edilen kaplıcanın suyu banyo kürüne ve içmeye elverişli. Kalp ve kan dolaşımı hastalıkları, cilt hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, göz hastalıkları gibi rahatsızlıklara şifa olduğu söyleniyor ve bağırsak paraziti düşürülmesi ve ameliyat sonrası ağrılar için de etkili olduğu düşünülüyor.

Kapullu Kaplıcası
İlçeye 30 kilometre uzaklıktaki Kapullu Köyü’nün Sakarya vadisinde bulunur. Kaplıcasından yararlanılırken kuma gömülme imkanı da bulunmakta. Dışardan gelenlerin yanı sıra, ilçeden ve civar köylerden de çok sayıda insan kaplıcadan yararlanıyor. Romatizmal hastalıklar, deri hastalıkları, solunum yolu, sindirim sistemi ve idrar yolu hastalıkları gibi çeşitli rahatsızlıklara şifa olduğu söyleniyor.

 

 

 

Beypazarı
Beypazarı Tarihi
Beypazarı Tarihi Eserleri
Beypazarı Müzeleri
Beypazarı Doğa
Beypazarı Kaplıcaları
Beypazarı Yaylaları
Beypazarı Yöre Kültürü
Beypazarı Yöre Mimarisi
Beypazarı El Sanatları
Beypazarı Yöresel Mutfak
Beypazarı Ulaşım
 

 

 
 

Ana Sayfa  -  İletişim  -  Yasal Uyarı  -   Site Haritası  -   Künye

 

 
Beypazarı Seyahat Rehberi
Beypazarı Otelleri
Beypazarı Pansiyonları
Beypazarı Restoranları
Beypazarı Kiralık Araç
Beypazarı Seyahat Acenteleri
Beypazarı Alışveriş Rehberi
Beypazarı Yöresel Gıda Ürünleri
Beypazarı Yöresel El Sanatı Ürünleri
Beypazarı Gezi Rehberi
Beypazarı
Beypazarı Tarihi
Beypazarı Tarihi Eserleri
Beypazarı Müzeleri
Beypazarı Yaylaları
Beypazarı Doğal Güzellikleri
Beypazarı Kaplıcaları
Beypazarı Ulaşım
Gezi Parkurları
Alaaddin Sokak
Demirciler Sokağı
İmaret Meydanı
Hıdırlık Tepesi

Beypazarı Kültür Rehberi

Beypazarı Yöre Kültürü
Beypazarı Yöresel Mimari
Beypazarı El Sanatları
Beypazarı Yöresel Mutfak
 
 
Bu sayfada bulunan bilgiler, yazılar, fotoğraflar 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası ile koruma altına alınmıştır. Lanse Tanıtım ve Yayıncılık Hizmetleri Ltd.Şti.'den önceden yazılı muvafakat alınmaksızın, iş bu web sayfasındaki bilgi ve fotoğrafların kullanılması, ya da bilgilerin kısmen ya da tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, yayınlanması, yayımlanması yasaktır.